W dzisiejszym wpisie przedstawiam siedem blogów, których autorami są twórcy internetowi związani z Poznaniem. Nie wszyscy piszą o Poznaniu, ale wszyscy prowadzą świetne blogi, które dają dużo wartości i dlatego mogę je z przyjemnością polecić. Trzy z nich są poświęcone poznańskiej scenie kulinarnej, co myślę będzie dla Was bardzo wartościowe, jako że ja raczej rzadko publikuję artykuły o tej tematyce. Wynika to z faktu, że dużo się dzieje, jedne lokale upadają, powstają nowe, i wpisy przestają być aktualne. Dlatego warto śledzić osoby, które zajmują się tym tematem na bieżąco.
A oto siedmiu blogerów wartych poznania w kolejności alfabetycznej.
Jeśli chcecie dowiedzieć się, gdzie można dobrze zjeść w Poznaniu zajrzyjcie na blog Dominika. Znajdziecie tam informacje o nowych restauracjach, które powstają w naszym mieście, gdzie wybrać się na kawę, czy na lunch, gdzie zjeść pizzę albo pierogi. Polecam również jego Instagram.
Łukasz Kiełban to twórca Czasu Gentlemanów, strony, na której promuje wysoką kulturę osobistą i samodoskonalenie w oparciu o wartości związane z ideałem dawnych gentlemanów, ale w nowoczesnym wydaniu. Jest gentlemanem w każdym calu i skutecznie inspiruje do tego innych.
Pamiętam, że pierwszy raz na jego blog trafiłem już kilka lat temu, kiedy znalazł się wśród najbardziej wpływowych blogerów w rankingu Jasona Hunta. Na jego blogu można znaleźć wiele bardzo przydatnych porad dla każdego mężczyzny, który chce o siebie zadbać.
Łukasz jest też autorem dwóch książek: „Mężczyzna z klasą. Przewodnik współczesnego gentlemana”, oraz najnowszej „Charakter”. Zachęcam też do zaglądania na jego kanał na YouTube.
Maciej to legenda wśród blogerów kulinarnych. Sam siebie określa mianem najbardziej żarłocznego twórcy internetowego. Kocha bekon, street food i kuchnię azjatycką.
Jego blog ostatnio nie jest aktualizowany, gdyż przerzucił się na YouTube, gdzie pokazuje restauracje z całego świata, również poznańskie.
W jednym z ostatnich swoich filmów Maciej przedstawia Nowe restauracje w Poznaniu.
Blog Macieja Brzezińskiego „Poznańskie historie” wprawdzie zakończył już działalność, jednak warto do niego zaglądać, gdyż teksty, które tam znajdziecie są ponadczasowe. Blog jest poświęcony historii i kulturze Poznania.
Na swoim nowym blogu „Historie Wielkopolskie”, Maciej popularyzuje wiedzę o Wielkopolsce, jej historii, kulturze, atrakcjach turystycznych, kulturze ludowej i współczesnych sprawach.
Świetna strona, dobra szata graficzna, ostatnio trafiłem na bardzo ciekawy tekst o Andrzeju Justkowiaku. Znajdziecie w nim m.in. skan kontraktu zawartego pomiędzy KKS Lech Poznań a Kanią Gostyń na przejście Juskowiaka do Lecha. Gorąco polecam.
Na blogi Macieja Mazurka zaglądałem jeszcze w czasach, gdy prowadził strony zuchrysuje.pl i zuchpisze.pl. Teraz te dwa blogi przekształciły się w ZUCH.media.
Na tym blogu znajdziecie informacje o nowych technologiach, mediach społecznościowych, a także przemyślenia na temat świata i społeczeństwa. Jest też dużo przydatnych porad dla freelancerów.
„My tu jemy” to kolejny wartościowy blog kulinarny. Mateusz i Magda to przyjacielski duet z Poznania. Są niezmordowanymi poszukiwaczami nowych i interesujących miejsc na kulinarnej mapie stolicy Wielkopolski. Lubią dobre jedzenie, fotografie i inspirujące historie. Są też współorganizatorami wielu kulinarnych wydarzeń. Na ich blogu znajdziecie również ciekawe przepisy kulinarne.
Ale ponieważ świat nie kończy się na jedzeniu czasami piszą też na inne tematy. Znalazłem u nich ciekawy wpis na temat poznańskich murali.
Ola jest interaktywna i pomaga osobom, które chcą zaistnieć w sieci. To jeden z moich ulubionych blogów, gdyż ja też jestem w biznesie online, a na stronie Oli jest mnóstwo fantastycznych porad.
Blogerzy znajdą tu wskazówki dotyczące WordPressa, marketingu online, a także porady, jak pisać dobre teksty. Jeśli chcesz założyć newsletter, Ola pokaże ci krok po kroku jak to zrobić.
Jeśli marzysz o założeniu sklepu online lub wydaniu własnego e-booka to na stronie Oli znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.
Ola oprócz bloga, prowadzi również Podcast, kanał na YouTube oraz grupę na FB.
Jeśli znacie innych twórców internetowych z Poznania, którzy Waszym zdaniem powinni się znaleźć na liście, piszcie w komentarzach.
Fot. Łukasza Kiełbana – Katarzyna Skotnicka Nowak
Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Zapraszamy do polubienia naszego profilu na facebooku Poznańskie Klimaty oraz do zapisania się na newsletter i pobrania bezpłatnego przewodnika o Poznaniu.