Niewidzialna Ulica to unikatowe miejsce w Polsce, które oferuje niepowtarzalne doświadczenie – możliwość odkrycia rzeczywistości, jakiej wcześniej nie znałeś.
To miejsce w Poznaniu jest jedynym takim w regionie i jednym z trzech w całym kraju. Tutaj nie zobaczysz świata – zamiast tego go poczujesz, zrozumiesz i odkryjesz, jak wygląda życie w niewidzialnej rzeczywistości. To fascynująca podróż, która poruszy Twoje emocje i zmieni Twoje spojrzenie na codzienne funkcjonowanie.
Wystawę zwiedza się w całkowitej ciemności, a rolę przewodników pełnią osoby niewidome lub z bardzo ograniczoną widocznością. Podczas wizyty dzielą się swoimi doświadczeniami, ucząc, jak skutecznie pomagać osobom z poważnymi problemami ze wzrokiem.
Możesz tu również poznać podstawy alfabetu Braille’a oraz dowiedzieć się, jak nawiązywać kontakt z osobami głucho-niewidomymi, korzystając z alfabetu Lorma. „Niewidzialna Ulica” to wyjątkowe miejsce, które nie tylko edukuje, ale również inspiruje, zachęcając do dbania o zdrowie oczu i świadomego spojrzenia na wyzwania, z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami.
To niezwykłe miejsce znajduje się przy ul. Matejki 53, jest częścią Wielkopolskiego Centrum Ekonomii Solidarnej.
Atrakcje na piątą rocznicę istnienia
W tym roku „Niewidzialna Ulica” obchodzi piątą rocznicę swojego istnienia i w związku z tym będzie sporo atrakcji. Jednym z wyjątkowych wydarzeń jest niezwykłe spektakl Teatru Szeptanego „Dzięcioł Polinezyjski” –przedstawienie w absolutnej ciemności, które odbędzie się już 24 listopada, godz. 17:30.
Atrakcji będzie oczywiście więcej, a jedną z nich jest wyjątkowa podróż w ciemności pod opieką przewodników i osoby asystującej z degustacją w ciemności bez możliwości użycia zmysłu wzroku. Takie spotkania będą aż cztery: 26 i 28 listopada w godz. 14.30 i 16.30.
Zwiedzanie i degustacja są bezpłatne, obowiązują jednak zapisy przez formularz.
Równie ciekawą propozycją jest spacer po centrum Poznania z zasłoniętymi oczami pod opieką przewodników, którzy na co dzień pracują w „Niewidzialnej Ulicy”. Liczba miejsc jest ograniczona, nie zwlekajcie więc z zapisami, bo to świetna okazja, żeby poznać to wyjątkowe miejsce, o którym wielu poznaniaków nie ma nawet pojęcia.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku Poznańskie Klimaty oraz do zapisania się na newsletter i pobrania bezpłatnego przewodnika o Poznaniu.
Zobacz także:
10 poznańskich atrakcji, o których być może nie miałeś pojęcia
Pociągiem specjalnym wokół Poznania – Katarzynki 2024
Muzeum Piwa w Poznaniu – niezwykła kolekcja
Visual Park w Strzeszynku, czyli galeria sztuki na wolnym powietrzu
Nowy Rynek i tężnie w centrum Poznania
Rezerwat Meteoryt Morasko i najwyższy szczyt Poznania
Ścieżka spacerowa w koronach drzew w Poznaniu
Największa makieta kolejowa w kraju. Tę poznańską atrakcję można podziwiać tylko raz w roku. Kiedy?