Rogalowe muzeum to jedna z tych atrakcji, którą należy odwiedzić obowiązkowo będąc w Poznaniu. Podczas wizyty w Muzeum dowiecie się wszystkiego o rogalach, poznacie ich recepturę, a także poznacie ich smak, gdyż wizyta w Muzeum to udział w 45-minutowym pokazie pieczenia rogali.

Rogal świętomarciński to 150 lat tradycji, 11 listopada  w samym tylko Poznaniu sprzedaje się 250 ton rogali. Rogal to duma Wielkopolan i jest to produkt wyjątkowy. O rogalach i ich historii pisałem więcej: tutaj.

Muzeum znajduje się w zabytkowej 500 letniej kamienicy na Starym Rynku, jednej z najlepiej zachowanych, z której okien rozpościera się doskonały widok na ratusz. Będąc w Muzeum o godz. 12.00 można więc zobaczyć niemniej słynne od rogali, trykające się poznańskie koziołki.

W Muzeum będziecie uczestniczyć w przygotowaniu rogali pomagając Rogalowemu Mistrzowi. Prowadzący opowiadają o rogalach z humorem i pasją, ale nie tylko o rogalach. Sporo dowiecie się również o gwarze poznańskiej i o poznaniakach, a także poznacie historię Poznania. Przewodnicy bardzo umiejętnie wplatają podczas opowieści elementy gwary poznańskiej. Dowiecie się kto to jest szczon, mela czy też gzub.

Z muzeum bardzo dobrze widać trykające się koziołki

Pamiętajcie, że zwiedzanie Muzeum to pokazy, które odbywają się o ustalonych godzinach. Sprawdźcie więc na stronie internetowej godziny pokazów, a jeśli będziecie chcieli odwiedzić Muzeum w okolicach 11 listopada, to sprawdźcie również dostępność miejsc. Przydatne linki podaję poniżej. Wejście do Muzeum znajduje się od ulicy Klasztornej 23.

Przydatne linki:

Rogalowe Muzeum Poznania

Lista cukierni z certyfikatem

Wzór receptury przy wypieku rogala świętomarcińskiego

Podobne artykuły:

Rogale świętomarcińskie duma i tradycja Poznania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *